دوره 7، شماره 2 - ( مجله کنترل، جلد 7، شماره 2، تابستان 1392 )                   جلد 7 شماره 2,1392 صفحات 69-57 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- دانشگاه صنعتی شریف
چکیده:   (11160 مشاهده)
در این مقاله، مسئله سنکرون‌سازی دو شمول دیفرانسیلی لور با در نظر گرفتن سه فرض عملی مهم مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این راستا، از تئوری پایداری لیاپانوف برای طراحی ورودی‌های کنترلی به منظور سنکرون‌سازی شمول‌های لور پیرو و مرجع استفاده می‌شود. به عنوان فرض اول، بخش معادله دیفرانسیلی شمول‌های لور به صورت یک مجموعه‌ی محدب در نظر گرفته می‌شود که این نکته می‌تواند بخشی از عدم‌قطعیت‌های سیستم دینامیکی توصیف شده با شمول لور را پوشش دهد. ناشناخته بودن پارامترهای شمول دیفرانسیلی لور، فرض دوم این مقاله را تشکیل می‌دهد. با توجه به فرض سوم، عملگرهای غیرخطی‌ساز شعاعی در مسیر اعمال ورودی‌های کنترلی به شمول‌های لور در نظر گرفته می‌شوند. در واقع این فرض آخر، تا حدودی محدویت‌های پیاده‌سازی عملی را به علت وجود عملگرها نشان می‌دهد و چنانچه این موضوع در حین فرآیند طراحی، نادیده انگاشته شود، مشکلاتی را به وجود خواهد آورد. برای ارزیابی کارایی و موثر بودن ورودی‌های کنترلی پیشنهادی، دو شبیه‌سازی کامپیوتری شامل سنکرون‌سازی دو شمول دیفرانسیلی لور و یک مثال عملی آن ارائه شده است.
متن کامل [PDF 4423 kb]   (2796 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1393/3/30 | پذیرش: 1393/3/30 | انتشار: 1393/3/30

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.