دوره 3، شماره 4 - ( مجله کنترل، جلد 3، شماره 4، زمستان 1388 )                   جلد 3 شماره 4,1388 صفحات 57-46 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
چکیده:   (16425 مشاهده)
معیار لم حقیقی کراندار برای سیستمهای هم‌تراز در این مقاله مورد توجه قرار گرفته است، که در آن دو لم حقیقی کراندار بصورت وابسته به تاخیر بیان می‌شود. با بهره‌گیری از تئوری لیاپانوف، نمایشی از یک لم حقیقی کراندار بصورت وابسته به تاخیر ارائه می شود و با استفاده از تبدیل مدل توصیفی برای سیستم و بکارگیری یک تابع لیاپانوف-کراسوسکی جدید، یک لم حقیقی کراندار دیگری که نسبت به لم قبلی از محافظه‌کاری کمتری برخوردار است، بیان می شود. لم‌های ارائه شده، شرایط کافی را برای قرار گرفتن نُرم H سیستم پایین‌تر از یک مقدار مطلوب در قالب نامساویهای ماتریسی بیان می‌نمایند. مزیت مهم لم‌های حقیقی کراندار ارائه شده در این مقاله، کارآمدی در طراحی کنترل کننده H است. خصوصا در شرایطی که تمام ضرایب ترم‌های تاخیردار در سیستم هم‌تراز به پارامترهای کنترل‌کننده وابسته باشند. مثالهای عددی، برتری این لم‌ها را نسبت به لم‌های حقیقی کراندار ارائه شده در مقالات پیشین به خوبی نشان می‌دهند.
متن کامل [PDF 232 kb]   (2373 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1393/6/8 | پذیرش: 1393/6/8 | انتشار: 1393/6/8

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.