دوره 8، شماره 3 - ( مجله کنترل، جلد 8، شماره 3، پاییز 1393 )                   جلد 8 شماره 3,1393 صفحات 141-119 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- دانشکده برق دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
چکیده:   (12125 مشاهده)
در این مقاله، مروری بر کاربردهای نظریه تخمین، شناسایی و کنترل تصادفی در سیستم‌های صنعتی و عملی صورت گرفته است. نظریه شناسایی و تخمین پارامترها و متغیرهای حالت یک سیستم دینامیکی و کنترل تصادفی از مباحث مهم و پرکاربرد در سیستم‌های صنعتی می‌باشند. شاخه‌های مختلف علمی مطالعه شده در این مقاله شامل، استفاده از نظریه تخمین، شناسایی و کنترل تصادفی در مقولاتی مانند تشخیص نشتی در خطوط انتقال سیالات، حوزه ردیابی اهداف مانوردار، مدیریت فعال صف در شبکه‌های ارتباطی، کاربرد نظریه کنترل و مدل‌سازی تصادفی در پزشکی و سلامت، کنترل سرایت بیماری، تنظیم تجویز دارو، مدل‌سازی بیماری‌ها و درمان بیماری می‌باشد. همچنین در این مقاله، موضوعات انتساب کواریانس خاص به متغیرهای حالت یک سیستم دینامیکی، سیستم‌های کوانتومی، مکان‌یابی، شناسایی و کنترل تصادفی ربات‌ها، کاربرد نظریه تخمین در سیستم‌های ناوبری، تخمین، شناسایی و کنترل تصادفی موتورهای الکتریکی و تخمین ترافیک در سیستم‌های حمل و نقل هوشمند بررسی شده‌اند. در نهایت تعدادی از پژوهش‌های صورت گرفته در زمینه سیستم‌های آشوبی با رویکرد کنترل، تخمین و شناسایی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند.
متن کامل [PDF 830 kb]   (5816 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1393/11/6 | پذیرش: 1393/12/8 | انتشار: 1393/12/8

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.