دوره 7، شماره 4 - ( مجله کنترل، جلد 7، شماره 4، زمستان 1392 )                   جلد 7 شماره 4,1392 صفحات 8-1 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- دانشگاه شهید باهنر کرمان
چکیده:   (6425 مشاهده)
طراحی و بهینه سازی کنترل کننده ها را می توان با رویکرد چند هدفه انجام داد، به عبارت دیگر مسئله طراحی و بهینه سازی کنترل کننده یک مسئله چند هدفه یا چند شاخصه می باشد. در این مقاله، یک روش بهینه سازی به نام تصمیم گیری چند شاخصه ژنتیکی ارائه می گردد که دو ویژگی مهم دارد؛ روشی است چند هدفه، و همچنین با توجه به رویکرد چند شاخصه سعی در یافتن مجموعه ای از جواب های بهینه مناسب دارد. پس از ارائه روش مذکور، یک کنترل کننده فازی با روش تصمیم گیری چند شاخصه ژنتیکی طراحی و بهینه می شود. در ادامه، کنترل کننده طراحی شده بر روی سیستم خودکار تنظیم ولتاژ غیرخطی پیاده سازی می شود. سیستم مورد بررسی جزء مهم ژنراتورهای نیروگاهی است، زیرا سطح ولتاژ خروجی را در یک سطح ثابت حفظ می کند. نتایج حاصل از شبیه سازی نشان می دهد که روش پیشنهادی به خوبی توانسته خواسته ها را برآورده سازد و کارایی لازم را دارد.
متن کامل [PDF 952 kb]   (2260 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1393/12/7 | پذیرش: 1393/12/7 | انتشار: 1393/12/7

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.