دوره 7، شماره 4 - ( مجله کنترل، جلد 7، شماره 4، زمستان 1392 )                   جلد 7 شماره 4,1392 صفحات 29-19 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


1- دانشگاه صنعت نفت
2- دانشگاه تهران
3- شرکت پالایش گاز سرخون و قشم
چکیده:   (6174 مشاهده)
بطور کلی هدف از انجام یک برنامه نگهداری افزایش سود و قابلیت اطمینان فرآیند تولید بدون کمترین اثرگذاری بر روی سطح ایمنی افراد و با نظر گرفتن مسائل زیست محیطی می باشد. در همین راستا، ارزیابی ریسک به عنوان ابزاری کلیدی جهت تصمیم گیری در مورد استراتژی نگهداری، چند سالی است که بسیار مورد توجه مجامع علمی و صنعتی دنیا قرار گرفته است. اصولا اینکه رویکرد نگهداری ریسک مبنا احتمال خطا و به تبع آن پیامد حاصل از وقوع خطا(پیامدهای مربوط مالی، ایمنی و زیست محیطی) را کاهش داده و در کنار آن به مدیریت مجموعه، در اتخاذ تصمیمات صحیح و کم هزینه کمک شایانی می نماید. مقاله حاضر به مطالعه و چگونگی ایجاد یک برنامه نگهداری ریسک مبنا در تعدادی از تجهیزات ابزاردقیق نصب شده در شرکت پالایش گاز سرخون و قشم می‌پردازد. در این مقاله با طراحی برنامه نگهداری پیشگیرانه تطبیقی به عنوان برنامه بازرسی و بدست آوردن مقدار بهینه دوره زمانی بازرسی، نسبت به کاهش ریسک تجهیزات اقدام می شود.
متن کامل [PDF 1114 kb]   (1639 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1393/12/7 | پذیرش: 1393/12/7 | انتشار: 1393/12/7

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.